Taśmy przenośnikowe – ułatwienie dla firmy

Taśmy przenośnikowe to urządzenia, które zdecydowanie ułatwiają pracę wielu zakładów przemysłowych każdego dnia. Początki ich użytkowania sięgają już XVIII w., a ich popularność nie maleje – świadczy to o słuszności ich zastosowania i skuteczności w działaniu. 

Taśmy przenośnikowe – zastosowanie

Taśmy przenośnikowe oferowane dziś przez producentów to produkty wysokiej jakości, które mają różne zastosowania. Istnieje wiele rodzajów taśm transportowych, takie jak:

– zwykłe,

– z gumowymi profilami,

– olejoodporne,

– temperaturoodporne,

– nieścieralne,

– niepalne,

– progowe,

– z cechami łączonymi.

Najlepsi producenci służą doradztwem w zakresie dobrania odpowiedniej taśmy do danego zakładu, przy czym warto zauważyć, że opisane rodzaje taśm z łatwością można dopasować do warunków, w jakich przyjdzie im wykonywać pracę. 

Jakie zadania usprawnią taśmy?

Taśmy przenośnikowe używane są w celu przyspieszenia i ułatwienia pracy. Przede wszystkim odciążają pracowników od zbędnego noszenia ciężarów i pozwala narzucić im inne obowiązki. Efektywność pracy zdecydowanie wzrasta, a obsługa taśm nie wymaga pracy wielu osób – jest to schemat zautomatyzowany. Specjaliści z firm produkujących taśmy gumowe pomagają odpowiednio dobrać taśmy do miejsca pracy tak, aby przyspieszyć wszystkie zachodzące w zakładzie procesy. 

taśmy transportowe

Jak dbać o ułatwiającą pracę taśmę?

Aby taśmy odpowiednio spełniały swoją funkcję, należy dokonywać regularnych przeglądów i serwisu. Szczególnie dbać należy o gumowe taśmy transportowe, które są nieustannie eksploatowane, przez co mogą się zużyć. Usterki mogą obniżyć wydajność naszej firmy, dlatego dobrze jest zaufać specjalistom i przy zakupie taśm sprawdzić, czy sprzedawca prowadzi serwis i badania kontrolne. 

Wulkanizacja taśm przenośnikowych

Wulkanizacja taśm to niezbędny proces dbania o gumowe taśmy transportowe. Tradycyjnie wykonuje się ją za pomocą kleju lub mechanicznie – dzięki spinkom lub łącznikom. Wulkanizator zapewne sam oszacuje, którą metodę wybrać w danym przypadku, jednak obecnie dzięki nowej technologii klejów, odchodzi się od metod mechanicznych. Użycie klejów ma wiele korzyści, przede wszystkim konserwuje powierzchnię gumowego przenośnika, można naprawić usterkę niewielkim kosztem i w trudnych warunkach. Istnieją dwa sposoby klejenia – na zimno: dla taśm wieloprzekładowych, – na gorąco: dla taśm jednoprzekładowych.

Bez kategorii