Informacje ze świata – jak wybrać te istotne?

Człowiek żyjący w XXI wieku z każdej strony otoczony jest informacjami. Jak wybrać, które źródła informacji warto odwiedzać, a które są zbędne? 

Internet, telewizja, radio, prasa

Zdawać by się mogło, że w dobie Internetu telewizja, radio czy prasa jako cenne źródło informacji nie odgrywają już takiego znaczenia. Nic bardziej mylnego! Prasa codzienna jest wciąż uznawana za jedno z najcenniejszych źródeł informacji, a redakcje ścigają się w dostarczaniu najświeższych newsów czytelnikowi. Prestiż głównych światowych wydawnictw nie ustaje, przy czym prowadzą one też portale internetowe. Reporterzy gazet często są pierwsi na miejscach interesujących zdarzeń, dlatego też gazety wciąż uznać można za wartościowe źródło, gdy odbiorca szuka swojego kanału czerpania wiedzy. 

Podobnie rzecz ma się z radiem i telewizją. Kanały informacyjne to coraz bogatsze instytucje, które mają swoich reporterów na całym świecie, a w studio goszczą specjalistów wielu dziedzin. Nic więc dziwnego, że cieszą się popularnością wśród odbiorców, a oglądalność takich kanałów ciągle wzrasta, tak, jak w dobie globalizacji wzrasta ciekawość odbiorcy i poszerza się jego zakres zainteresowań. 

portal informacyjny

Informacje ze świata to nie tylko newsy!

Przeciętny odbiorca przebodźcowany jest jednak zalewającymi go wiadomościami. Często są to informacje przytłaczające – z sektora finansów publicznych, polityki, konfliktów zbrojnych. Szukając odskoczni, czytelnik czy widz chciałby dostępu do portalu z informacjami ze świata podróżnik, które nie będą tylko newsami, ale przede wszystkim zaspokoją jego ciekawość świata i poszerzą horyzonty. Czy to możliwe? Oczywiście! W Internecie odnaleźć można miejsca, które rozbudzą ciekawość i dostarczą wiedzy o świecie!

Ciekawe portale to mnogość tematów – również dla globtroterów! 

Szukając informacji ze świata, podróżnik zwiedza rozmaite kanały internetowe. Idealnym dla niego będzie ten, który z jednej strony zaciekawi go, z drugiej – zaprezentuje ciekawe informacje o otaczającym go świecie. Tego typu portal będzie dla niego inspiracją do kolejnych wypraw i da odpowiednią wiedzę na temat życia i wszystkiego, co z nim związane.

Portale informacyjne i informacje ze świata – podróżnicy mają swoje typy!

Z przeprowadzonych ankiet wynika, iż osoby ciekawe świata, podróżnicy mają swoje typy jeśli chodzi o pozyskiwanie informacji ze świata – podróżnik zwykle wybiera konkretny portal i jest mu wierny, to z niego czerpie informacje i ciekawostki. Zwykle nie są to portale informacyjne, a te zbierające ciekawe dane, poszerzające wiedzę o świecie. 

Bez kategorii