Kuchnie Poznań – trendy 2022

Decydują się na remont kuchni, lubimy inspirować się rozwiązaniami i pomysłami. Obecnie naszym największym źródłem inspiracji jest Internet. To właśnie w sieci znajdziemy miliony grafik, porad czy alternatywnych pomysłów. Zapoznaj się z naszym artykułem i poznań trendy, jakie panują w 2022 roku. Zainspiruj się!

Kuchnie Poznań – jak uzyskać modną kuchnię?

Mottem modnej kuchni w 2022 roku jest oryginalność w nawiązaniu do natury. Ważna jest również wygoda w użytkowaniu. Naturalne dodatki oraz zieleń królować będzie w kuchniach w 2022. Jeśli zależy nam na modnej kuchni, to warto:

  • wykorzystać naturalne materiały – drewno, kamień i len definiować będą modną kuchnię. Połączenie stylu japandi, rustykalnego oraz boho będzie świetnym rozwiązaniem. Kamienne deski, ozdobny moździerz czy tekstylia wykonane z lnu będą świetnym uzupełnieniem każdej aranżacji,
  • założyć lśniące płytki – modne będą niewielkie kafelki ścienne. Na topie będą prostokątne płytki w stylu londyńskiego metra, płytki w jodełkę oraz drobne kwadratowe kafelki, które tworzą mozaikowy efekt.
  • Dodatki vintage – mają niepowtarzalny czar. Dobrze jest wprowadzić kilka elementów, które nadają niepowtarzalnego charakteru.

Meble kuchenne Poznań królujące w 2022 roku

Jeśli chodzi o meble, to modne będą meble z drewna, kamienia, w połączeniu ze śmiałymi barwami i lśniącymi płytkami. W nowoczesnych kuchniach znajdziemy wiele odkrytych półek. Hitem będą szafki, stoły z drewna w kolorze beżowym, złocistym i szarawym. Szafki – najlepiej bez uchwytów o gładkich i satynowych powierzchniach, które są łatwe w czyszczeniu. Zabudowane dolne szafki oraz wiszące półki, na których zostanie wyeksponowana porcelana albo szkło – nadadzą konstrukcji lekkości.

Meble kuchenne Poznań

Rośliny w kuchni – hit tego sezonu

Rośliny są nie tylko modne, ale również pozytywnie wpływają na nasz nastrój. Do kuchni najlepszym rozwiązaniem będą rośliny w ciekawych osłonkach, makramy i wiszące kwietniki, aromatyczne zioła oraz ogrody wertykalne. Jeśli chodzi o gatunki, to warto postawić na skrzydłokwiata, paprotki, zioła, takie jak bazylia czy rozmaryn, mech albo rośliny pnące.

Bez kategorii