Jakie maszyny budowlane potrzebne są przy budowie domu?

Jeszcze kilka lat temu dźwig Poznań wykorzystywany był jedynie przy dużych inwestycjach budowlanych. Jednak czasy się zmieniają i dziś maszyny takie jak właśnie żurawie bardzo przyspieszają różne prace budowlane. Co jeszcze jest nam niezbędne oprócz dźwigu?  Wymienimy część z nich w tym artykule.

Dźwig Poznań – Czy rzeczywiście jest niezbędny?

Mówiąc „niezbędny” można trochę przesadzić. Dźwig Poznań jest z całą pewnością niezwykle przydatny. Ale bez niego budowa też się powiedzie. Kiedyś żurawie wykorzystywane były jedynie przy bardzo dużych inwestycjach budowlanych. Jednak ostatnio, dzięki wielu możliwościom są nieocenionym wsparciem również przy mniejszych budowach, nawet domów jednorodzinnych. Dzięki nim prace posuwają się i kończą zdecydowanie szybciej, a jak wiemy czas to pieniądz. Przy dzisiejszych możliwościach możemy wybrać sobie dźwig, który najlepiej podpasuje do naszej inwestycji. Dlaczego jeszcze te maszyny są tak chętnie wypożyczane? Ponieważ dziś nietrudno znaleźć firmy oferujące usługi dźwigowe Poznań. Jednak pamiętać trzeba że nie są one niezbędne przy małych budowach. Mogą natomiast znacznie przyspieszyć prace. A co jest naprawdę niezbędne?

Koparko-Ładowarka, ubijarka i tak dalej

Ponieważ inne maszyny potrzebne są do prac ziemnych, a inne do samego budowania, odpowiedź należy rozdzielić na dwie części. Najpierw zobaczmy, jakie maszyny niezbędne są przy pracach ziemnych:

  • Koparka – niezbędna do wykopu pod fundament, wykopu pod szambo, kanalizację czy też pod budowę stawu lub basenu.
  • Ładowarka – do wybierania gruntu, załadunku i przewozu urobku na bliskie odległości bądź do przenoszenia materiałów budowlanych. Oczywiście zamiast dwóch osobnych maszyn można wynająć koparko-ładowarkę.
  • Spycharka – przydaje się przy wykonywaniu nasypów, wszelkiego rodzaju wykopów, niwelowaniu i profilowaniu terenu oraz jego plantowaniu.
  • Walec – służy do zagęszczania gruntów podczas robót ziemnych i przygotowania ich do dalszych etapów prac.
usługi dźwigowe Poznań
SONY DSC

Budowanie

Od fundamentów po wykończenie potrzebne są:

  • Betoniarka – z jej pomocą tworzy się cement i zaprawę murarską.
  • Podnośnik koszowy – wykorzystywany w roli drabiny lub rusztowania.

Oprócz tego wiele małych urządzeń – wkrętarka, szlifierka, wiertarka i inne.

Bez kategorii