Czy warto zdecydować się na zakup domków na zgłoszenie?

W ostatnim czasie ceny materiałów budowlanych znacznie wzrosły. Wiele osób, które zamierzały budować się, szuka lepszych i tańszych rozwiązań. Coraz powszechniejsze staje się budowanie domków modułowych. Moda na te domki przybyła do nas z zachodu. Co warto wiedzieć o tych domkach? Czy warto zdecydować się na ich budowę?

Czym są domki na zgłoszenie?

Domki na zgłoszenie, inaczej domki modułowe to wykonane z gotowych elementów domy. Elementy te powstają na produkcji, a składane są w całość na miejscu budowy. Czym charakteryzują się te domki? Są wytrzymałe i nowoczesne. Tak, jak w tradycyjny budownictwie na początku wykonuje się ich projekt. domki te mogą spełniać rolę domów całorocznych. Jednak najczęściej użytkowane są w formie domków letniskowych, biur czy budek z jedzeniem.

Firmy wykonujące domki na zgłoszenie – co warto o nich wiedzieć?

Powstaje coraz więcej firm, które świadczą usługi z zakresu wykonywania domków modułowych. Warto wybrać producenta, który realizuje zlecenie z materiałów najwyższej jakości – ważne, aby materiały te posiadały niezbędne certyfikaty i atesty. Kompleksowość usług to ważna cecha takich firm. Dla klientów ważne jest nie tylko wykonanie takiego domku, ale również jego zaprojektowanie i przetransportowanie na miejsce. Firmy, które to oferują mogą liczyć na zainteresowanie ze strony klientów.

Domki bez pozwolenia na budowę

Domki bez pozwolenia na budowę – formalności

Domki modułowe, tak samo jak i domki holenderskie w przypadku, kiedy powierzchnia zabudowy wynosi do 35 metrów kwadratowych, wystarczy ubiegać się o zgłoszenie. Do prac wykonawczych przystąpić można po 30 dniach, kiedy urząd w ciągu tego czasu nie zgłosi zastrzeżeń. W przypadku, kiedy powierzchnia domków wynosi ponad 35 metrów kwadratowych, to należy przygotować projekt budowlany.

Domki modułowe to forma nowoczesnego budownictwa. W Polsce powstaje coraz więcej takich budynków. Wpływa na to również fakt, że realizacja domków modułowych jest wykonywana w znacznie krótszym czasie, niż zwykłe, murowane domy. Dla tych, którym zależy na pozyskaniu nowoczesnego budynku, w krótkim czasie domki bez pozwolenia na budowę są idealnym rozwiązaniem.

Bez kategorii