Czy w 2023 roku będziemy zmagać się z brakiem pracowników?

Koniec 2022 cechował się wzrostem zapotrzebowania na pracowników z branży logistycznej, spożywczej oraz e-commerce. Od stycznia przedsiębiorcy muszą zmagać się z wieloma wyzwaniami – wzrost najniższego wynagrodzenia czy dodatkowe dni urlopu dla pracowników. Jednak niestabilna sytuacja w wielu branżach będzie jeszcze bardziej odczuwalna, a brak pracowników w niektórych branżach da się we znaki.

Jak będzie wyglądał 2023 rok jeśli chodzi o zatrudnienie?

Zdaniem ekspertów, to w zależności od branży zapotrzebowanie na pracowników będzie zróżnicowane. Wiele firm będzie miało jeszcze większe problemy finansowe ze względu na wzrost płac, dodatkowe dni urlopowe dla pracowników, ale również wzrost cen gazu i prądu. Szybująca w górę inflacja również nie ułatwi sytuacji firmom. Optymistyczna dla osób szukających pracy będzie praca logistyczna oraz praca e-commerce.

Brak pracowników – jak sobie poradzić z tym problemem?

Wielu przedsiębiorców jeszcze bardziej będzie zmagało się z brakiem pracowników na rynku. Rozwiązaniem będzie nie tylko zatrudnianie pracowników z Ukrainy, ale również i rekrutacja pracowników z Azji. Jeśli zastanawiasz się jak zatrudnić Ukraińca lub pracownika pochodzącego z zagranicy, to koniecznie skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

Agencja pracy Gorzów

Agencja pracy Gorzów – czy warto skorzystać?

Agencja pracy – to miejsce, w którym pracuje doświadczona kadra. Jeśli szukamy pracowników, to warto udać się tam po pomoc. Pozyskanie pracowników z Polski, czy z za granicy, z ich pomocą jest bardzo łatwe. Przedstawiciele firmy pozyskują najpierw informacje, jakiego pracownika poszukujemy, jakie posiadamy wymagania, co do jego kwalifikacji czy doświadczenia oraz jakie ma potencjalny pracownik wymagania finansowe. Następnie spośród dostępnej puli pracowników, wybiera się tych, którzy najbardziej pasują na stanowisko. Rozmowa wstępna przeprowadzana jest z pracownikiem agencji zatrudnienia, a następnie rozmowa kwalifikacyjna z przedstawicielem firmy.

Bez kategorii